Dla przypomnienia wyniki pierwszych meczów:

FC Porto – Sevilla 1:0

AZ Alkmaar – Benfica 0:1

FC Basel – Valencia 3:0

Lyon – Juventus 0:1

W pierwszym meczu FC Porto u siebie podejmowało hiszpański klub Sevilla. W 31 minucie Mangala po cudownym dośrodkowaniu, szczupakiem umieścił piłkę w bramce. W tym meczu więcej bramek już nie padło. Warto jeszcze wspomnieć ,że z boiska wyleciał Fernando za dwie żółte kartki. Dobrą wiadomością dla Sevilli jest to ,że w rewanżu ma jeszcze spore szanse na awans.

W kolejnym meczu Benfica wygrała z AZ Alkmaar po golu Salvio. Fatalne ustawienie obrony i łut szczęścia pozwolił na strzelenie jak się później okazało zwycięskiej bramki. Najpierw niefortunne wybicie piłki przez obrońce które kończy się wyjściem napastnika sam na sam. Po strzale zawodnika Benfici piłka odbiła się od bramkarza po czym dobiegł do niej bramkarz i bezlitosnym wykończeniem dobił holenderski klub. W późniejszych minutach, nie wydarzyło się już nic godnego uwagi.

W trzecim meczu z naszej listy pewny swego FC Basel rozbił u siebie klub rodem z hiszpanii. Strzelanie rozpoczął Delgado który w 34 minucie pewnie uderzył piłkę z dystansu i zrobiło nam się 1 : 0 . Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać już 4 minuty później ten sam napastnik skierował kolanem piłkę do bramki po pięknej wrzutce. Ostatnia bramka zamykającą mecz, padła w 90 minucie Stocker po pięknej kontrze kapitan zespołu w sytuacji sam na sam lekko podciął piłkę nie dając szans bramkarzowi. Moim zdaniem pewny awans FC Basel.

W ostatnim meczu Juventus podejmował Lyon. Mecz na szczycie Ligi Europejskiej rozczarował. Juventus niepewnie wygrał ten mecz szczęśliwym golem Bonucciego. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym do pustej bramki trafił gracz Juventusu zamykając ten mecz pod względem strzeleckim. Szykuje się arcyciekawy rewanż bowiem każdy z zespołów ma szanse na awans.