Bundesliga Bundesliga-Logo-2010-SVG.svg_-1024x512-599x275

Opublikowano piątek, 29 Sierpień, 2014 | przez Kamilę Krysiak

Druga kolejka tuż, tuż.

Bundesliga rozkręca się na całego. Przed nami 2. kolejka zmagań niemieckich klubów. Jak to w tej lidze nie zabraknie ciekawych starć.

Zaczniemy od meczu klubów, które zawsze pasjonują kibiców – FC Augsburg vs Borussia Dortmund. Oba kluby dosyć niefortunnie zaczęły zmagania w nowym sezonie. Przegrana Augsburga nie jest niczym nowym w zeszłym roku też nie zdobyli punktów na inaugurację. Za to może to być dobry znak dla Dortmundczyków, którzy sezon 2010/11 też zaczęli porażką, a zakończyli mistrzostwem. Wynik tego spotkania może być jednak bardzo przewidywalny, gdyż BVB jeszcze nigdy nie została pokonana przez Augsburg. Jedyną rzeczą, której chciałby uniknąć każdy kibic Borussi jest zła passa dotycząca kontuzji, jakim ulegają żółto-czarni w meczach, z tym przeciwnikiem. Dobrym przykładem jest chociażby sytuacja Kuby Błaszczykowskiego, który dopiero dochodzi do siebie po kontuzji. Miejmy nadzieję na ciekawe spotkanie bez zbędnych urazów.

Ciekawym meczem na pewno będzie starcie Werderu Bremy z Hoffenheim. Większość pojedynków miedzy tymi klubami jest pełna emocji i bramek (pada ich średnio 3,8 na mecz). Co więcej zobaczymy nowe nabytki tych klubów. Z czego dumny może być Hoffenheim. Piłkarze nabyci tego lata jak na razie prezentują się bardzo dobrze. Oliver Baumann w meczach o stawkę wypracował czyste konto, a Emir Bicakcic w pierwszym meczu sezonu wygrała aż 78% pojedynków.

Zapraszamy także na pojedynek między Hamburger SV, a SC Paderborn. Może to i nie szczyty niemieckiej piłki, ale to na pewno będzie historyczne spotkanie. Będzie to pierwszy w historii mecz tych drużyn! Ciekawa jest też różnica między doświadczeniem tych drużyn w grze w ekstraklasie. HSV ma za sobą ponad 155 min., zaś ich przeciwnik zaledwie 90.. Będzie to też bardzo sentymentalny powrót dla kilku zawodników i trenera Paderborn.

 

 

Zdjęcie: en.wikipedia.org

 

 
Back to Top ↑
  • Kto jest lepszy?


    Real Madryt


    FC Barcelona


    ZAGŁOSUJ KLIKAJĄC LUBIĘ TO!

  • Tabela ligowa

  • Dołącz do nas