Mundial 2014 sklady1

Opublikowano piątek, 13 Czerwiec, 2014 | przez Filip Kłos

Holendrzy zdominowali Hiszpanię!

Pierwszy mecz w grupie B pomiędzy Hiszpanią a Holandią zapowiadał się znakomicie. Holandia chciała się zrewanżować za przegrany finał MŚ w 2010 roku, kiedy to przegrała 1:0 po bramce Iniesty i to, im się udało gromiąc Mistrza świata i Europy aż 5:1!

PIERWSZA POŁOWA: Mecz rozpoczął się spokojnie w 27 minucie pierwszą bramkę strzelił Xabi Alonso z rzutu karnego wyprowadzając Hiszpanię na prowadzenie 1:0. Tuż przed końcem pierwszej połowy Van Persie wyrównał strzelając przepięknego gola z główki.

DRUGA POŁOWA: Na początku drugiej połowy (53 min) Robben wyprowadził Holandię na prowadzenie w 64 minucie Stefan de Vrij strzelił swoją debiutancką bramkę dla Holandii wyprowadzając swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie (1:3), 8 minut później druga bramkę w tym meczu dołożył Van Persie po fatalnym błędzie Ikera Casillasa. W 80 minucie Robben dorzucił swoją drugą bramkę tym samym ustalając wynik meczu na 1:5!

Hiszpania 1-5 Holandia

27′ Xabi Alonso 1-0  LINK DO BRAMKI
44′ Van Persie 1-1  LINK DO BRAMKI
53′ Robben 1-2 LINK DO  BRAMKI
64′ De Vrij 1-3 LINK DO BRAMKI
72′ Van Persie 1-4 LINK DO BRAMKI
80′ Robben 1-5 LINK DO BRAMKI

Hiszpania: Casillas – Azplicueta, Piqué, Ramos, Jordi Alba – Busquets, Xabi Alonso (63′ Pedro), Xavi – Silva (78′ Cesc), Iniesta – Diego Costa (63′ Torres)

Holandia: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij (77′ Veltman), Indi, Blind – De Guzman (62′ Wijnaldum), De Jong, Sneijder – Van Persie (79′ Lens), Robben