Bez kategorii kuba

Opublikowano czwartek, 10 Kwiecień, 2014 | przez Filip Kłos

0

Kuba Błaszczykowski ofiarował 240 tys. zł na leczenie 12-letniego Dominika.

O tym geście Jakuba Błaszczykowskiego nikt, by się nie dowiedział, gdyby nie mama Dominika Młynkowiaka – 12-letniego kibica Lecha Poznań, który od pięciu lat choruje na ciężki nowotwór. Dominik przeszedł już wszystkie terapie, które mogli zaproponować lekarze w Polsce. Ostatnim ratunkiem jest leczenie w Niemczech.

Koszt tego leczenia to 600 tys. zł dla rodziny to kwota nieosiągalna dodatkowo nie refundowana przez NFZ. Rodzina jednak zbierała środki wszystkimi możliwymi metodami. Jednak brakowało, im nadal 360 tys. zł z pomocą przyszedł Kapitan Reprezentacji Polski Kuba Błaszczykowski, który przelał aż 240 tys. zł. Kuba jednak wykonał ten gest po cichu nie chciał się chwalić przed kibicami i mediami. Gdyby nie mama chłopca Małgorzata Młynkowiak, która stwierdziła, że taka pomoc nie może przejść niezauważona to zapewne nikt by się o tym nie dowiedział.

Kobieta zamieściła w środę na facebooku post: „Dzisiaj najpóźniej jutro Fundacja „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ ” przeleje zabrane i zaksięgowane już pieniądze na konto kliniki jest to suma ok 360 tys. zł (…).Chciałam wam kochani powiedzieć coś wspaniałego, ogromną kwotą konto Dominika zasilił wspaniały Pan Kuba Błaszczykowski, kwota ta uzupełniła brakujące 2/3 część kwoty, która umożliwi rozpocząć terapię”

W zbiórkę pieniędzy zaangażowali się m.in. kibice Lecha Poznań (zbiórki przed meczami i koncert charytatywny), a także Marcin Miller z zespołu Boys. Ostatnią cegiełkę (lub raczej cegłę) dołożył Kuba Błaszczykowski.
Comments are closed.

Back to Top ↑