Premier League David-Moyes-014

Opublikowano środa, 23 Kwiecień, 2014 | przez Jakub Pilarczyk

0

Taki list wysłał David Moyes po odejściu z United!

David-Moyes-014

David Moyes za pośrednictwem Związku Menedżerów Ligowych przekazał list, w którym podziękował władzom klubu i sir Alexowi Fergusonowi za możliwość prowadzenia Manchesteru United. Niemniej, odchodzący z Old Trafford Szkot, nie przekazał ani jednego słowa podziękowań dla piłkarzy którymi dowodził.

- Otrzymanie nominacji do bycia menedżerem Manchesteru United, jednego z największych klubów piłkarskich na świecie jest czymś, z czego zawsze będę bardzo dumny – czytamy w liście.

- Było nieuniknione, iż przejęcie posady po tak długim okresie stabilności i sukcesów w klubie, będzie niezwykle trudnym wyzwaniem. Niemniej, podjąłem się tego i nigdy nie żałowałem dokonanego kroku. Skala pracy menedżera United jest ogromna, lecz nigdy nie uciekałem się od ciężkiej pracy, co także dotyczy mojego sztabu szkoleniowego. Dziękuję im za ich zaangażowanie i lojalność podczas tego sezonu.

- Byliśmy bardzo skupieni na procesie pełnej przebudowy zespołu, która jak wiadomo, jest wymagana w pierwszej drużynie United. Musiało zostać to wykonane, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej postawy w Premier League i Lidze Mistrzów. Jednak, podczas tego okresu przejściowego, postawa oraz wyniki osiągane przez Manchester United nie były takimi, jakie władze klubu oraz jego fani oczekiwali. Rozumiem ich podejście, a także podzielam ich frustrację w tym temacie.

- Podczas swojego krótkiego pobytu w klubie, przekonałem się, jak bardzo wyjątkowymi miejscami są Old Trafford oraz Carrington. Chciałbym podziękować wszystkim członkom United za sprawienie, iż od pierwszego dnia czułem się tam jak w domu, z miejsca stając się częścią wielkiej rodziny. Podziękowania należą się także wam, fanom, bowiem wspieraliście mnie w najtrudniejszych momentach sezonu. Życzę wam, a także całemu klubowi, wszystkiego co najlepsze w nadchodzącej przyszłości.

- Zawsze uważałem, iż menedżer uczy się przez całą swoją karierę i z pewnością doświadczenie wyniesione z United będzie bardzo cenne. Jestem dumny, że mogłem poprowadzić ten zespół aż do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jestem dozgonnie wdzięczny sir Alexowi Fergusonowi za wiarę w moje możliwości i danie mi szansy prowadzenia Manchesteru United – kończy Moyes.

photo/TheRealSingapore/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑
  • Kto jest lepszy?


    Real Madryt


    FC Barcelona


    ZAGŁOSUJ KLIKAJĄC LUBIĘ TO!

  • Tabela ligowa

  • Dołącz do nas