Bez kategorii ekstraklasa2013

Opublikowano piątek, 11 Kwiecień, 2014 | przez Paweł

0

Walka o grupę A

Po zakończeniu 30 kolejki nastąpi podzielenie tabeli na dwie grupy na A i B. 30. kolejka T-Mobile Ekstraklasy wystartuje w sobotę dokładnie o godzinie 18:00

Będzie to ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Na dzień dzisiejszy 4 kluby nie wiedzą w której grupie zagrają. Grupie A na pewno zagrają:

Legia Warszawa, Lech Poznań, Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin i Zawisza Bydgoszcz.

W grupie B z  zobaczymy: Koronę Kielce, Piasta Gliwice, Śląsk Wrocław, KGHM Zagłębie Lubin, Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Widzew Łódź.

Pod znakiem zapytania jest los: Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk, Cracovii i Jagiellonii Białystok.

Dla przypomnienia o rundzie zasadniczej:

”Każda drużyna rozgrywa z pozostałymi drużynami dwa spotkania, u siebie jako gospodarz oraz u przeciwnika jako gość.”

”Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się liczbę punktów w zależności od uzyskanego wyniku: 3 punkty za zwycięstwo; 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis); 0 punktów za spotkanie przegrane.”

”Po rozegraniu rundy zasadniczej zespoły zostaną podzielone na dwie grupy: A i B, w której będą występować następujące zespoły:”

grupa A: zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej

grupa B: zespoły z miejsc 9-16 po rundzie zasadniczej

”Zespołom po zakończeniu rundy zasadniczej przed przystąpieniem do rundy finałowej zostanie uwzględniona połowa zdobytych punktów w rundzie zasadniczej (przykładowo 18 pkt. w rundzie zasadniczej = 9 pkt. przed rundą finałową). W przypadku uzyskania nieparzystej liczby punktów w rundzie zasadniczej, zespołom zostanie uwzględniona połowa zdobytych punktów w rundzie zasadniczej z zaokrągleniem w górę o 0,5 pkt. (przykładowo 19 pkt. w rundzie zasadniczej = 9,5 pkt. + 0,5 pkt. = 10 pkt. przed rundą finałową)”

 

 

 

 

 
Comments are closed.

Back to Top ↑