Liga Mistrzów champions_league

Opublikowano sobota, 24 Maj, 2014 | przez Jakub Pilarczyk

0

Wolfsburg najlepszy wśród pań!

VfL Wolfsburg pokonał Tyreso w finale kobiecej edycji Ligi Mistrzów. Niemki pozostawiły za swoimi plecami rywali ze Skandynawii, mimo że nic tego nie zapowiadało.

Dwa dni przed finałowym meczem męskiej Ligi Mistrzów, swoje spotkanie rozegrały Panie. Kobiety od kilku lat grają w tym samym mieście, co mężczyźni, od jakiegoś czasu tradycją stało się, że jest to na 48 godzin przed rozstrzygnięciem Champions League w wydaniu przeciwnej płci.

Nic nie zapowiadało, że to zawodniczki VfL Wolfsburg triumfują w tym roku. Zwyciężczynie sprzed roku przegrywały już 2:0 po pierwszej połowie i tylko trener wie, jakimi słowami zachęcił swoje podopieczne do większej pracy. Po gwizdku, „Wilczyce” ruszyły do nadrabiania strat i już kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony było 2:2. Szwedzkie Tyreso znów wyszło na prowadzenie, jednak na drugiego gola Marty odpowiedziała Faisst, a wynik na 4:3 ustaliła Mueller.

Na boisku była krew, wielkie emocje, radość i łzy smutku. Pozostaje nam sobie życzyć, by dzisiejszy wieczór wyglądał podobnie!